Akis / The Eye (2008)

Dar vienas pavyzdinis azijietiškas siaubo trileris pavirto idėjų šaltiniu draugams iš Holivudo. 2002-siais Kanų mugėje energingasis ir šiurpus filmas iš Honkongo tapo pardavimų sensacija, o jo režisierius brolius Danny ir Oxide Pangus pradėjo verbuoti nepriklausomi amerikiečių prodiuseriai. Tuo tarpu “Akies” scenarijumi susidomėjo ne kas kitas, o gera uosle pasižymintis Tomas Cruise’as, nusprendęs prisijaukinti amerikietiškojo remeiko teises. Kai tik jo kompanijos prodiuserė Paula Wagner paskelbė apie režisieriaus paieškas, tai pirmasis į pasiūlymą atsiliepė kultinis japonas Hideo Nakata (originalusis “Skambutis”, “Pagieža”), o pagrindiniu vaidmenimi pradėjo aktyviai domėtis Renee Zellweger.

Kadangi pernelyg užimtas Tomas Cruise’as nenorėjo stipriai rizikuoti išaugusiu biudžetu, tai apsisprendė sumažinti ambicingus planus ir pasikviesti jaunų prancūzų Davido Moreau ir Xaviero Paludo duetą, kurį Europoje išgarsino siaubo trileris “Jie”. Garbaus prodiuserio vilionėms nesugebėjo atsilaikyti žymiai pigiau kainuojanti seksualiausia pasaulyje aktorė Jessica Alba. Padažnėjus viešiems susitikimams su Tomu Cruise’u, bulvarinė spaudė netgi pradėjo spėlioti, kad žavioji Jessica atkakliai mėgina gauti jo draugės vaidmenį, kuris vėliau atiteko Kate Holmes.

Fantastinių veiksmo trilerių “Fantastiškas ketvertas” ir “Nuodėmių miestas” žvaigždutė su malonumu pasirinko dar vieną visai ne romantišką vaidmenį, kuriam storu grimo sluoksniu teko pakoreguoti veido išvaizdą ir dėvėti regėjimą slopinančias lindzes. Aktorės herojė akla smuikininkė Sidni po tragiškai nelaimingo nutikimo vaikystėje nieko nemato, bet fenomenaliai valdo muzikinį instrumentą ir atlieka neįtikėtinus reveransus scenoje. Mergina daugybę metų laukia regėjimo atstatymo operacijos, todėl be jokios baimės ryžtasi dvigubai akių transplantacijai. Geranoriškieji gydytojai ir rūpestingoji sesuo padeda talentingai muzikantei iš naujo pažvelgti į spalvotą ir paslapčių kupiną gyvenimą.

Tačiau neįtikėtina laimė tęsiasi vos kelias dienas, kol Sidni vis dažniau pastebi keistus nepažįstamus veidus veidrodyje. Šešėliais apgaubti siaubingi košmarai persekioja jos sąmonę. Smuikininkė dar nesugeba suvokti, ar tai operacijos pasekmės, ar vaizduotės padariniai, ar realūs vaizdai. Bet jos pasikeitęs elgesys neduoda ramybės šeimos nariams, kurie pradeda nerimauti dėl Sidni psichinės būklės. Tačiau mergina įsitikina, kad nežinomas akių donoras prieš savo mirtį atvėrė duris į mistinį pasaulį, kuri dabar gali matyti tik ji viena. Smuikininkė trokšta išsiaiškinti tiesą apie akis padovanojusio žmogaus likimą.

Jessica Alba intensyviai ruošėsi vaidmeniui fantastiniame siaubo trileryje ir siekė atrodyti įtikinamai. Ji intensyviai mokėsi groti smuiku, studijavo Brailio raštą, praktikavosi vaikščioti užsimerkusi vien tik su lazdele ir atliko praktiką neregius žmones globojančiuose centruose. Jaunoji aktorė yra įstikinusi, kad režisieriams pavyks patenkinti aukštas siaubo trilerių žanro gerbėjų reikalavimus.