Infiltruoti / The Departed (2006)

2002-siais Honkongo režisieriai Alanas Makas ir Andy Lau sukūrė kriminalinę drama “Vidinis tyrimas” (Internal Affairs), kuri sulaukė rekordinio lankomumo Azijos šalių kino teatruose ir atkreipė Holivudo prodiuserių dėmesį. 2003-siais ir 2004-siais populiarusis kūrinys sulaukė dar dviejų tęsinių, kurie buvo ne mažiau sėkmingi už savo pirmtaką, tad studija “Miramax” nusipirko teisę panaudoti originalaus scenarijaus formulę amerikietiškame filme. Pagrindiniais herojais bus du skirtingas organizacijas atstovaujantys jaunuoliai, kurie sėkmingai įsilieja į didžiausių priešininkų gretas, kad įvykdytų jiems patikėtas užduotis. Drąsus pareigūnas paslapčia tampa gangsteriu, o nusikaltėlių informatorius pradeda kopti karjeros laiptais policijos skyriuje. Dviveidžiai apsimetėliai vaikšto ant pavojingos dviejų skirtingų gyvenimų ribos, kol pagaliau išsiaiškina skaudžią tiesą ir privalo atversti visas kortas, kad apsaugotų savo gyvybes ir išvengtų žiauraus keršto.

Kriminalinių istorijų specialistas Martinas Scorsese (“Geri draugužiai”, “Kazino”) iš karto susidomėjo galimybe režisuoti Azijos kino hito amerikietišką perdirbinį, bet nusprendė nieko nekopijuoti, pasiskolino tik pagrindinę scenarijaus idėją ir perkėlė veiksmą į Bostono pogrindinį pasaulį, kuriame verda nematomas karas tarp policijos pareigūnų ir airių mafijos smogikų. Siužeto adaptacija ir dialogais pradėjo rūpintis istoriniu epu “Dangaus karalystė” puikiai užsirekomendavęs scenaristas Williamas Monahanas. Martinas Scorsese jau trečią kartą iš eilės pagrindinį vaidmenį pasiūlė aktoriui Leonardo di Caprio (“Niurjoko gaujos”, “Aviatorius”) ir sugebėjo įkalbėti ekscentriškąjį Holivudo pensininką bei ištikimiausią NBA komandos “LA Lakers” gerbėją Jacką Nicholsoną sugrįžti į didįjį kiną po trejų metų pertraukos.

Trejų “Oskaro” premijų laureatas vaidina žiaurumais pagarsėjusį ir negailestingą airių mafijos bosą Franką Kostelą, kuris viešpatauja Bostone ir įžuliais nusikaltimais dažnai šokdina policijos detektyvus. Remdamasis išmintingu planu jis užverbuoja jauną kadetą Koliną Sulivaną (akt. Mattas Damonas), kuris gauna darbą miesto policijos departamente ir tampa slaptuoju informatoriumi. Savo ruožtu, kitas perspektyvus policininkas Bilis Kostiganas (akt. Leonardo di Caprio) išlaiko keletą sunkių išbandymų ir gauna sudėtingą užduotį užsitarnauti gudriojo lapino Kostelo pasitikėjimą. Jis sėkmingai įsilieja į nusikaltėlių būrį ir įrodo savo vertę mafijos bosui, kuris ramia sąžine patiki Biliui svarbiausius užsakymus, bet pradeda įtarti, kad komandoje gali būti policijos informatorius. Kostelas nusprendžia pareikalauti, kad Kolinas kuo greičiau sužinotų jo tapatybę. Panašaus prašymo iš tiesioginių vadovų sulaukia ir Bilis, kuriam tenka išaiškinti korumpuotąjį kolegą. Nenuginčyjami įkalčiai atveda du pareigūnus į kryžkelę, kurioje jie turės priimti lemtingiausius sprendimus.