Rio (2011)

„Ledynmečio“ trilogijos kūrėjai pristato kvapą gniaužiantį 3D animacinį nuotykių filmą visai šeimai „Rio“.

Plunksnuotas gražuolis Žydrūnas netikėtai sužino, jog nėra paskutinis savo rūšies atstovas. Vedamas kilnaus tikslo – išgelbėti savo nykstančią rūšį – šis namisėda palieka jaukius namus Minesotoje ir iškeliauja protėvių žemių link. Žydrūno tikslas – rasti kitą mėlynąją papūgą, gyvenančią saulėtajame Rio de Žaneire.

Deja, kaip paaiškėja, Pupa, nors ir virpina ne vieno plunksnuočio širdį, yra toli gražu ne iš kelmo spirta, o Žydrūno scenarijus apie meilę iš pirmo žvilgsnio subliūkšta tą akimirką, kai jo akiratyje pasirodo meilei nenusiteikusi Pupa. Tačiau čia nuotykiai tik prasideda! Nuotaikinga papūgų klajonė spalvingiausiame Brazilijos mieste plunksnuočiams leis pažinti tikrą draugystę, meilę, drąsą bei gyvenimo stebuklus.

Nuostabus animacinis filmas „Rio“ savyje neša gėrio žinutę pasauliui, spinduliuoja gyvenimo džiaugsmą ir turi visus gero animacinio filmo elementus – nuostabius personažus, puikią istoriją, visą pasaulio spalvų paletę, o istoriją vainikuoja kraują kaitinantys Lotynų Amerikos ir šiuolaikinės muzikos ritmai! Juostoje išgirsime tokių muzikos grandų kaip vieno „Black Eyed Peas“ vokalistų will.i.am bei Jamie Foxx atliekamas dainas ir ne itin dažnai dainuojančią Holivudo princesę Anne Hathaway.

Kino kompanijos „20th Century Fox“ atstovai teigia, jog „Rio“ turi visas galimybes savo populiarumu aplenkti vieną sėkmingiausių animacinių filmų, „Ledynmetį“ ir tapti žiūrimiausiu ir pelningiausiu 2011-ųjų animaciniu filmu.

Brazilas režisierius Carlos Saldanha, pasaulį užkariavęs „Ledynmečio“ trilogija, neabejodamas antrina kolegai ir teigia juostai įkvėpęs tikros braziliškos dvasios, priversiančios žiūrovus judėti sambos ritmais. Režisierius pasakoja, jog daugelį metų svajojo sukurti kino juostą apie savo gimtinę, kurioje susipintų Brazilijos kultūra, kraują kaitinantys spalvingi muzikos ritmai bei pasakiški šalies gamtos vaizdai. Po daugybės metų svajonių, iš didelės meilės savo šaliai gimė „Rio“, mokantis mylėti ir tausoti gamtą bei raginantis žiūrovą atsigręžti ir išvysti savo gimtinės grožį.