Sniegynų įkaitai / The Grey (2011)

Pūgos sukūryje nepataisomai sugedęs lėktuvas krenta į sniegingos tundros pusnis. Per stebuklą išsigelbėję ir likę gyvi šeši naftininkai atsiduria laukinės gamtos spąstuose. Be maisto, be mobiliųjų telefonų, be radijo ryšio, be ginklų ir su vos keliais šiltais drabužiais. Kraują stingdantis šaltis, kanibalizmą skatinantis alkis, judėjimą sunkinančios traumos ir didėjanti įtampa atima paskutines jėgas.

Vyrai žino, kad jie miške ne vieni. Būsimos vakarienės aukas kantriai stebi vilkų banda. Šie gyvūnai didesni, stipresni ir žymiai piktesni už paprastus vilkus. Jie niekada nematė žmonių, todėl nieko nebijo ir laukia galimybės užpulti į jų teritoriją įsibrovusius nelaimėlius, kurie vienas po kito bus sudoroti dar neįpusėjus medžioklei, ir prieš vilkus liks tik vienas Liamas Neesonas.

Sero Ridley Scotto ir jo brolio Tony Scotto prodiusuota veiksmo drama nepagrįsta realiais faktais, kaip filmuose „Likę gyvi“, „Prarastasis“ arba „127 valandos“. Rašytojo Iano Mackenzie Jefferso apsakymu paremtas scenarijus apie žmogaus pirmapradį tikslą išgyventi atšiauriausiomis sąlygomis primena 1997 m. trilerį „Riba“, kuriame seras Anthony Hopkinsas susikibo su milžinišku lokiu. Sniegingoje Kanadoje filmavęs Joe Carnahanas pasistengė perteikti tikrovės pojūtį, kad pirštų galiukais jaustumėte ledą ir girdėtumėte vėjo genamą sniegą.