Žavusis žudikas Tedas Bandis / Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile (2019)

Teodoras Robertas Bandis (jį šioje juostoje puikiai vaidina Zac Efron) buvo vienas žiauriausių serijinių žudikų Jungtinių Valstijų istorijoje. Pirmą kartą įtarimai jaunos moters pagrobimu ir nužudymu jam buvo pareikšti 1975 m. Visus kaltinimus vyras audringai neigė, o įtarimams kaupiantis ir daugėjant, du kartus pabėgo iš kalėjimo, ir vykdė naujus nusikaltimus. Galų gale nuteistas mirties bausme (kuri jam buvo įvykdyta 1989-aisiais), T. Bandis prisipažino kaltas dėl 30-ies žmogžudysčių, įvykdytų septyniose Amerikos valstijose per labai trumpą laikotarpį – tik per 4m. (1974-1978m.). Policijos tyrėjai iki šiol mano, kad aukų buvo daugiau.

Žavingos išvaizdos charizmatiškas vaikinas savo aukas visuomet suviliodavo viešose vietose, dažniausiai baruose. Apsimetęs valdžios pareigūnu arba neįgaliuoju, T. Bandis užmigdydavo savo aukų budrumą ir, išviliojęs toliau nuo pašalinių akių, jas pagrobdavo. Bandžio nusižiūrėtų merginų laukė kraupus ir nesuvokiamai žiaurus likimas.

Lygiai toks pat likimas buvo paruoštas ir Elizabetai Klopfer (akt. Lily Collins). Tačiau žudikas netikėtai įsimylėjo… Vis tik kraupios savo veiklos T. Bandis neatsisakė. Visi tolimesni filmo įvykiai pasakojami būtent iš Elizabetos perspektyvos. Nuo pat pirmųjų įtarimų, teismų ir netgi Tedui patekus į kalėjimą, Elizabeta tiesiog atsisakė patikėti visais įrodymais ir iki pat pabaigos tikėjo, kad jos mylimasis yra nekaltas – toks žavus buvo šis žudikas.

Filmas paremtas tikrais įvykiais.Tedas Bundis gal iš pažiūros ir atrodytų gera, draugiška ir charizmatiška asmenybė, tačiau jo simpatiškas veidas tik priedanga, po kuria slepiasi serijinis žudikas. Nuo 1974 ir 1978 metų jis nužudė 30 jaunų moterų iš JAV.
Be to, manoma, kad jis buvo atsakingas už daugelio moterų pagrobimus, apie kuriuos nė karto neprisipažino. Kad sugundytų savo aukas, jis apsimesdavo neįgaliu žmogumi ar įtakinga valdžios asmenybe. Kartais jis įsiverždavo į aukų namus, kai jos miegodavo ir, prieš tai išžaginęs, nužudydavo.
1979 metais, po ilgų policijos persekiojimų jis pagaliau buvo susektas, nuteistas ir pasodintas š elektros kėdė.

Vaidina: Lily Collins, Zac Efron, Angela Sarafyan
Premjera Lietuvoje: 10.05.2019